Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Nozdrzcu

Opublikowano 22 sierpnia 2018, 11:12

W dniu 12 sierpnia na stadionie sportowym w Nozdrzcu odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala. W zmaganiach wzięło udział 14 drużyn pożarniczych, w tym:

– 9 drużyn w grupie A  seniorów,

– 1 drużyna w grupie C kobiet,

– 3 drużyny MDP dziewcząt,

– 1 drużyna MDP chłopców.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach:

–  sztafeta 400 m dla MDP,
– sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami dla grupy A i C,
– rozwinięcie bojowe dla MDP,
– ćwiczenia bojowego dla grupy A, C.

Zmagania strażackie rozpoczęła zbiórka drużyn uczestniczących w zawodach i wspólny przemarsz na stadion. Po oficjalnym meldunku o gotowości drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych do udziału w zawodach sportowo – pożarniczych rozpoczęto rywalizację. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie na czele z kpt. Bogdanem Biedką oraz druhowie z jednostek OSP gminy Jasienica Rosielna. Wśród zaproszonych gości byli zastępca Komendanta PSP w Brzozowie bryg. Krzysztof Folta, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie kom. Marcin Kozielec, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Jacek Myćka.

Po zakończeniu rywalizacji sędzia główny zawodów przedstawił klasyfikację końcową. Kapitanom drużyn nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy Nozdrzec, oraz puchary i dyplomy wręczyli;  Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala, Prezes Zarządu Gminnego  ZOSP RP dh Marek Owsiany i Komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Adam Toczek.

Klasyfikacja zawodów:

Grupa A seniorów:

I miejsce: OSP Wesoła

II miejsce: OSP Izdebki

III miejsce: OSP Ryta Górka

Grupa C kobiet:

I miejsce: OSP Izdebki

Grupa MDP dziewcząt:

I miejsce: OSP Ryta Górka

II miejsce: OSP Nozdrzec

III miejsce: OSP Izdebki

Grupa MDP chłopców:

I miejsce: OSP Ryta Górka

FOTORELACJA. . .