Złote Gody

Opublikowano 17 października 2018, 09:01

W tym roku jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo:

Stanisława i Leon Matwijczykowie,

Aniela i Bolesław Skrabalowie,

Ferdynanda i Józef Skrabalowie,

Helena i Mikołaj Hućkowie,

Danuta i Adolf Świdrowie,

Wanda i Jan Śmigielowie,

Teresa i Zdzisław Pilchowie,

Maria i Władysław Sowa,

Maria i Krzysztof Kudłowie,

Zofia i Eugeniusz Nawroccy,

Władysława i Władysław Sobolakowie,

Janina i Tadeusz Szpiechowie,

Władysława i Sylwester Najdeccy,

Urszula i Adolf Owsiani oraz

Emilia i Stanisław Toczkowie.

 

W dniu 12 października 2018 roku w Domu Strażaka w Nozdrzcu odbyła się uroczystość wręczenia parom małżeńskim Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które na wniosek Wójta Gminy Nozdrzec nadajePrezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Na uroczystość przybyło 9 par, gdyż ze względu na stan zdrowia, nie wszyscy Jubilaci mogli uczestniczyć w spotkaniu. Medal ten, jest cywilnym odznaczeniem państwowym, ustanowionym jako nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala wręczył zasłużonym parom medale za ,,Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Były gratulacje, kwiaty, życzenia, chwile wspomnień i wzruszeń. Po pół wieku, ponownie zabrzmiał dla Nich Marsz Mendelsona.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala, Proboszcz Parafii Nozdrzec Ks. Janusz Marszałek, ks. wikariusz Andrzej Wójcik oraz Przewodniczący Rady Gminy w Nozdrzcu Stanisław Potoczny.

Oprawę artystyczną stanowił program słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Warze, wprowadzając atmosferę refleksji, zadumy i wspomnień oraz występ kapeli „Warzanie”. Nie zabrakło również toastów wzniesionych na cześć Jubilatów, za wspólnie przeżyte lata.

Z okazji  Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze gratulacje.

Życzymy Wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, spokoju,  miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

Złote Gody