„Wszystkie dzieci nasze są…”

Opublikowano 6 czerwca 2017, 09:31


W słoneczne popołudnie 4 czerwca 2017 r. przy Domu Wielofunkcyjnym w Siedliskach odbył się Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka. Organizatorami tej uroczystości byli Ochotnicza Straż Pożarna z Siedlisk oraz Filia Biblioteki Publicznej w Siedliskach.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od życzeń skierowanych do licznie przybyłych dzieci i powitania zgromadzonych gości. Uczniowie szkoły w Siedliskach zaprezentowali krótki program artystyczny. Przygotowano wiele atrakcji, które wywołały radość i uśmiech na dziecięcych twarzach, w tym stoisko z tworzeniem papierowych zwierzątek, malowanie twarzy,  balonikowe zwierzątka, bańki mydlane, wspólne głośne czytanie „Lokomotywy” J. Tuwima, stoisko z poczęstunkiem od KGW z Siedlisk oraz liczne konkursy i konkurencje z nagrodami, w tym także konkurs specjalny przygotowany przez druhów strażaków. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkości, napoi i zimnych lodów, które choć na chwilę ostudziły emocje dnia.

Największą atrakcją dla wszystkich dzieci z naszej gminy był prezent ufundowany przez Wójta Antoniego Gromalę w formie Mobilnego Planetarium, za które w imieniu dzieci – dziękujemy.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszych darczyńców;

– Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Dynów,

– Zarządowi Banku Spółdzielczego w Dynowie,

– Firmie Usługowo – Spawalniczej „ Krymart” K. Misiewicz

– KGW z Huty Poręby.

Niespodzianką dla najaktywniejszych w maju – miesiącu książki i czytelnictwa – małych czytelników było wręczenie nagród. Otrzymali je Kamil Mioduchowski i Hanna Misiewicz z Siedlisk oraz Sandra Martowicz z Huty Poręby.

Dziękujemy za część artystyczną w wykonaniu dzieci z SP w Siedliskach oraz Paniom za ich przygotowanie, Pani Dyrektor za ciepłe słowa skierowane do wszystkich zebranych jak i organizatorów. Pragniemy podziękować także za pomoc Pani Ewie Grządziel za opiekę medyczną, KGW w Siedliskach, Radzie Rodziców, bibliotekarkom Danucie, Irenie i Beacie oraz prowadzącej Pani Alicji Makaryk.

Bibliotekarka Małgorzata Habrat

FOTORELACJA