Ważny remont DW835

Opublikowano 4 listopada 2020, 09:47

To kolejny zakończony remont drogi na terenie Gminy Nozdrzec, który ułatwi życie i podniesie poziom bezpieczeństwa kierowców i mieszkańców. Tym razem zakończono prace na ważnym odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 w Nozdrzcu.

Ten wyremontowany fragment jest bardzo ważny. Ze względu na kategorię DW835 i jej strategiczne znaczenie to jest droga uczęszczana niezwykle często. Nie tylko przez ciężkie pojazdy, ale przede wszystkim przez mieszkańców i turystów, których bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. Cieszę się, że remont tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 został już zakończony. Mam nadzieję, że w najbliższych latach uda się wyremontować pozostałe odcinki drogi wojewódzkiej na terenie naszej gminy oraz zadbać o odpowiednią infrastrukturę, która podniesie również poziom bezpieczeństwa pieszych– podkreśla Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski.

Na niemal 1800 metrowym odcinku DW835 wymieniona została nawierzchnia na całej szerokości drogi, uregulowano i utwardzono pobocza. Prace kosztowały 500 tysięcy złotych. Udział własny Gminy Nozdrzec wyniósł 150 tysięcy złotych. Remont udało się zrealizować dzięki dobrej współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Starania Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego o remont odcinka drogi wojewódzkiej poparł Poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając.

Przy okazji remontu drogi wojewódzkiej nr 835 pamiętano również o bezpieczeństwie pieszych. Dobiega końca projektowanie niemal 2 kilometrowego odcinka chodnika. Przy wyremontowanym odcinku drogi wojewódzkiej zostanie również uzupełnione oświetlenie.

Przypomnijmy, że DW835 jest najdłuższą w Polsce drogą w kategorii dróg wojewódzkich. Jest jednym z głównych szlaków drogowych łączących województwa: lubelskie i podkarpackie. Wzmożony ruch przyczynił się do degradacji nawierzchni drogi. Aby powstrzymać ten proces konieczne jest sukcesywne modernizowanie DW835.