Święto Gminy Nozdrzec

Opublikowano 11 lipca 2016, 05:40

Niedziela 3 lipca br. w Gminie Nozdrzec upłynęła, mimo deszczowej aury, w świątecznym i bardzo podniosłym nastroju. Z okazji Jubileuszu 40- lecia Gminy odbył się wielki piknik, który obfitował w wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, wiele pokazów grup artystycznych i sportowych, tj.: UKS Spartanie z Zahutynia, UKS sekcja Ju Jitsu z Wary, Zespół OVE z Brzozowa, BTS Grupa Taneczna z Wesołej, „Izdebczanka” Zespół Tańca Ludowego Dzieci i Młodzieży z Izdebek.

Wspaniałym i potężnym głosem Jubileusz uświetniła Ania Dąbrowska z Wesołej – uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych.

Święto gminy  swoją obecnością zaszczycili Senator Alicja Zając oraz Poseł Bogdan Rzońca. Dostojni goście wraz z Wójtem Antonim Gromalą i Przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Potocznym wręczyli statuetkę „Zasłużony dla Gminy Nozdrzec” Janowi Dudzie za krzewienie kultury i muzyki ludowej w kraju i za granicą.

Już od godziny 15.00 można było również degustować regionalne potrawy. Jak co roku członkinie Kół i Stowarzyszeń Kobiet Wiejskich walczyły w „Kobiecym Boju o Lipową Warzochę” . Tematem przewodnim  kulinarnego konkursu były: „Naleśnikowe wariacje”. Lipową Warzochę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Huty Poręby.

Wójt Gminy oraz Prezes Koła Wędkarskiego „Brzana”  wręczyli puchary najlepszym uczestnikom zawodów wędkarskich, które corocznie towarzyszą obchodom Święta Gminy Nozdrzec.

W czasie  pikniku odbył się pokaz walk rycerskich, żywa lekcja historii, a także pokaz ognia w przepięknym spektaklu zatytułowanym „Prometeusz” wykonane  przez członków Grupy Odtwórstwa Historycznego Per Saecula  z Nowego Wiśnicza.

Miłośnicy muzyki  mieli możliwość wysłuchać koncertów zarówno Kapeli Ludowej „Warzanie”, zespołu „Stereo” jak i gwiazdy wieczoru  – „Mariusz Kalaga & Zespół Partners”. Święto Gminy tradycyjnie zakończyło się zabawą ogrodową.

 

FOTORELACJA

KONCERT M. KALAGI – fot. Karol Pilch

Wydarzenie współfinansowane ze środków Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Brzozowska”

 

B. Piskorek