Sukces młodych artystów z Gminy Nozdrzec

Opublikowano 6 lutego 2021, 06:34

Dzisiaj, w sobotę 5 lutego miało miejsce wręczenie nagród laureatom „Dynowskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2021″. Wśród nagrodzonych znaleźli się młodzi artyści z terenu Gminy Nozdrzec.

Przesłuchania w ramach XXIV Konkursu Kolęd i Pastorałek odbyły się 12 stycznia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie. Konkurs był przeprowadzony w 3. kategoriach: szkoły podstawowe- kl. I- III, szkoły podstawowe- kl. IV- VIII oraz w kategorii szkół średnich.

Wśród wykonawców kolęd i pastorałek w kategorii szkół podstawowych (kl. I- III), byli młodzi artyści z terenu Gminy Nozdrzec. Dawid Kędzierski ze Szkoły Podstawowej w Nozdrzcu im. Aleksandra Fredry zaprezentował utwory: „Bosy Pastuszek” oraz „Przybieżeli do Betlejem” pod opieką Barbary Kędzierskiej. W konkursie wzięły udział również uczennice Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach- Julia Konopacka oraz Lena Serwatka. Julka pod opieką Janiny Helon przedstawiła „Lulajże Jezuniu”oraz „Mario czy już wiesz”. Natomiast Lena, której opiekunem był Artur Greczner, wykonała „Przybieżeli do Betlejem” i „Pastorałkę od serca do ucha”. Za przygotowanie dziewczynek odpowiedzialna była Wioletta Pietrzak.

Wszyscy wymienieni uczestnicy zdobyli miejsca na podium. Decyzją Jury XXIV Dynowskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek 1. miejsce zajęła Lena Serwatka, natomiast 2. miejsce zostało przyznane ex aequo Julii Konopackiej oraz Dawidowi Kędzierskiemu. Ponadto w głosowaniu on- line, Lena Serwatka zdobyła nagrodę publiczności.

Gratulujemy sukcesu wszystkim młodym artystom, ich rodzicom oraz opiekunom i osobom, które przygotowały młodych śpiewaków. Jak widać, Wasza praca i wkład w rozwój młodych talentów przynosi oczekiwane skutki. Życzymy wszystkim kolejnych osiągnięć oraz motywacji do dalszego rozwoju muzycznego.