Rowerowy zawrót głowy

Opublikowano 20 maja 2019, 07:31

17 maja 2019 r. odbył się rajd rowerowy w ramach inicjatywy „Rowerowy zawrót głowy” realizowany przez grupę nieformalna „Zakręceni rowerowo” pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019.
Wspaniała pogoda, słońce sprawiły, że na starcie stanęło ok 80 uczestników. Byli to uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami. Jednym z uczestników rajdu był Wójt Gminy Nozdrzec – Stanisław Żelaznowski – pomysłodawca inicjatywy.
Po krótkiej odprawie punktualnie o godzinie 11.00 ruszył peleton. Trasa rajdu wiodła lekko pofałdowanymi drogami naszej gminy. Już po przejechaniu kilku kilometrów było widać kto ma najlepszą kondycję. Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite humory, zwłaszcza podczas przerw na odpoczynek i uzupełnienie płynów. Uczestnicy rajdu doświadczali wielu przygód związanych z pokonywaniem trasy ale również mogli podziwiać piękne krajobrazy.
Na mecie uczestnicy otrzymali z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego pamiątkowy medal oraz smycz. Organizatorzy na zakończenie przygotowali poczęstunek i ognisko dla wszystkich uczestników inicjatywy.
Główna ideą „Rowerowego zawrotu głowy” było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży (uczniów) mieszkających na terenie gminy Nozdrzec. Inicjatywa miała zachęcić do aktywnego wypoczynku, propagowaniu kulturalnego i bezpiecznego zachowania się rowerzysty jako uczestnika ruchu drogowego oraz rozwijaniu turystyki rowerowej
w oparciu o piękne i malownicze zakątki naszej gminy. W ramach projektu przeprowadzony został kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz spotkania z policjantem pt.:”Bezpiecznie na rowerze”. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać w czasie rajdu, na szczęście jedynie z zakresu prawidłowego poruszania się rowerem po drogach publicznych.
Wszystkim uczestnikom chcemy serdecznie podziękować za udział i bezpieczne pokonanie trasy rajdu.
Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich służ zabezpieczających Rajd rowerowy .
Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia naszej inicjatywy.

Grupa nieformalna „Zakręceni rowerowo”

 

Zapraszamy również na relację filmową dzięki uprzejmości K. Barańskiego