Odbudowa sektora trzody chlewnej – zaproszenie do udziału w programie GOBARTO 500

Opublikowano 18 marca 2019, 08:22

GOBARTO S. A. zaprasza rolników, przedsiębiorców, ale także osoby fizyczne posiadające prawo własności gruntu, na którym możliwe jest wybudowanie budynku inwentarskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą do współpracy w ramach programu GOBARTO 500. Jego celem jest odbudowa produkcji trzody chlewnej. Program realizuje firma ze 100 % polskiego kapitału, dla której rolnik jest ważnym partnerem. Misją GOBARTO jest produkcja wysokiej jakości żywności, zgodna z ideą „od pola do stołu”.

Program został zainicjowany w listopadzie 2016 r. podczas Kongresu 590, kiedy to ówczesny wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów – Mateusz Morawiecki, marszałek województwa podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Andrzej Goździkowski – prezes zarządu Cedrob SA podpisali Deklarację rozwoju rynku produkcji mięsa wieprzowego. Gobarto SA, wchodząca w skład Grupy Cedrob, realizuje projekt odbudowy rynku produkcji mięsa wieprzowego m.in. przez program integracji tuczu Gobarto 500, zakładający partnerską współpracę z hodowcami w chowie trzody chlewnej. Rolnicy, którzy biorą w nim udział, otrzymają kompleksowe wsparcie, dostęp do nowoczesnych technik tuczu oraz stabilność biznesową.

Zainteresowanych wzięciem udziału w programie zapraszamy do zgłaszania się do urzędu gminy osobiście lub telefonicznie lub mailowo. Zakwalifikowani do programu wezmą udział w szkoleniu „Akademia Rolnika” oraz otrzymają kompleksowe wsparcie

Kontakt:.

Sekretariat urzędu: 13 43 98 020, e-mail: ugn@nozdrzec.pl