Kobieta jest wiosną

Opublikowano 1 marca 2019, 11:27

„Kobieta jest wiosną… przychodzi po jesieni i zimie, przynosi świeżość i ciepło… i jeszcze przynosi nadzieję” – ten cytat Romaina Hereux był hasłem przewodnim tegorocznego spotkania dedykowanego wszystkim paniom, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Nozdrzcu.

Wieczór rozpoczął się recitalem autorskiego projektu muzyczno-poetyckiego, opartego na twórczości poetów  i klezmerów dwudziestolecia międzywojennego. W koncercie opatrzonym anegdotami i opowieściami o artystach i ich twórczości, usłyszeliśmy kompozycje rzeszowskiego kompozytora Nachuma Sternheima oraz Moniki Adamiec i Krzysztofa Mroziaka. Wykonawczyni koncertu to pieśniarka, reżyserka i laureatka prestiżowych nagród poetyckich i teatralnych. Artystce towarzyszyli akompaniamentem Filip Kot oraz Paweł Maziarz.

Z ciepłym przyjęciem spotkał się Józef Cupak, którego poezja wzruszała, zaskakiwała trafnością metafor, ale wzbudzała też gromkie salwy śmiechu wśród zgromadzonych.

Spotkanie swoim koncertem uświetnili też nasi akordeoniści: Tadeusz Toczek oraz Krzysztof Dzik oraz zespół instrumentalny działający przy GOK w Nozdrzcu.

Dzień Kobiet nie mógłby obyć się bez tradycyjnych życzeń i kwiatów, które paniom złożyli wójt Stanisław Żelaznowski oraz przewodniczący rady Adrian Skubisz.

Znakomita zabawa przy suto zastawionych stołach, przygotowanych przez nozdrzckie gospodynie trwała do późnych godzin.