Informacja z zawodów sportowo – pożarniczych w Nozdrzcu

Opublikowano 18 czerwca 2019, 01:02

W dniu 16 czerwca na stadionie sportowym w Nozdrzcu odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski. W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn pożarniczych, w tym:

– 9 drużyn w grupie A seniorów

– 2 drużyna w grupie C kobiet

– 3drużyny MDP dziewcząt

– 2 drużyna MDP chłopców

Zawody rozgrywane były w konkurencjach:

–  sztafeta 400 m dla MDP,

– sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami dla grupy A i C

– rozwinięcie bojowe dla MDP,

– ćwiczenia bojowego dla grupy A, C

Zmagania rozpoczęła zbiórka drużyn strażackich uczestniczących w zawodach i wspólny przemarsz na stadion. Po oficjalnym meldunku o gotowości drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych do udziału w zawodach sportowo – pożarniczych rozpoczęto rywalizację. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie na czele z mł. bryg Krzysztofem Szerszeniem oraz druhowie z jednostek OSP z terenu gminy Dydnia. Wśród zaproszonych gości byli Poseł na sejm RP Piotr Uruski, zastępca komendanta PSP w Brzozowie bryg. Krzysztof Folta, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie Marcin Kozielec, naczelnik kom. Jacek Myćka, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie Edward Rozenbajgier, Przewodniczący Rady Gminy Nozdrzec Adrian Skubisz.

Po zakończeniu rywalizacji sędzia główny zawodów przedstawił klasyfikację końcową, a Wójt oraz zaproszeni goście wręczyli kapitanom drużyn puchary i dyplomy. Drużyny z grupy C oraz MDP otrzymały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Nozdrzec.

Klasyfikacja zawodów:

Grupa A seniorów:

I miejsce: OSP Wesoła

II miejsce: OSP Nozdrzec

III miejsce: OSP Izdebki

Grupa C kobiet:

I miejsce: OSP Nozdrzec

II miejsce: OSP Izdebki

Grupa MDP dziewcząt:

I miejsce: OSP Ryta Górka

II miejsce: OSP Izdebki

III miejsce: OSP Nozdrzec

Grupa MDP chłopców:

I miejsce: OSP Ryta Górka

II miejsce OSP Nozdrzec