Umów wizytę do lekarza, bez wychodzenia z domu

Opublikowano 14 listopada 2024, 01:15

Podkarpacki System Informacji Medycznej PSIM jest rezultatem inicjatywy zrealizowanej w formule wspólnego projektu, obejmującego Regionalne Centrum Informacji Medycznej (RCIM) z wdrożonymi
e-Usługami oraz informatyzację kilkudziesięciu Podmiotów Leczniczych zlokalizowanych na terenie województwa podkarpackiego, obsługujących największą liczbę pacjentów w regionie. Systemy informatyczne Podmiotów Leczniczych zintegrowane są z RCIM i umożliwiają funkcjonowanie e-Usług.

System PSIM ma charakter otwarty i zakłada w kolejnych okresach możliwość rozbudowy i dołączenia kolejnych jednostek medycznych.

Użytkownikami PSIM są Pacjenci korzystający z usług medycznych świadczonych Przez Podmioty Lecznicze zintegrowane z RCIM, Personel tych Podmiotów Leczniczych oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Wdrożone e-Usługi dostępne są poprzez Portal Pacjenta oraz Portal Personelu.

Głównym celem projektu PSIM było zwiększenie dostępności wysokiej jakości e-usług w obszarze zdrowia dla mieszkańców oraz
e-usług wewnętrznych dla podmiotów leczniczych z woj. podkarpackiego poprzez rozbudowę regionalnego systemu informatycznego PSIM w sposób pozwalający na:

  • Realizację spraw mieszkańców bez konieczności fizycznej obecności w przychodni/szpitalu oraz
  • Zabezpieczenie, na poziomie regionalnym, wytworzonej dokumentacji medycznej i obrazowej, a także poprzez rozbudowę niezbędnej infrastruktury sprzętowej

Cele szczegółowe:

  • Zwiększenie dostępności i poprawa jakości już dostępnych e-usług publicznych z wykorzystaniem różnego rodzaju kanałów dostępu na wyższych poziomach dojrzałości.
  • Poprawa informacji o dostępności e-usług publicznych.
  • Integracja e-usług publicznych oraz informacji o stopniu realizacji zgłoszonych spraw w ramach jednego konta klienckiego.
  • Udostępnienie platformy sprzętowej i programowej pozwalającej na efektywną realizację e-usług publicznych, w tym dającej dostęp do pełnej elektronicznej rejestracji na usługi/procedury medyczne
  • Udostępnienie dedykowanej platformy sprzętowej, niezbędnej do realizacji e-usług.