Kampania Zielona Ręka

Opublikowano 11 maja 2021, 09:13

Zielona Ręka to największy w Polsce innowacyjny program aktywnej edukacji ekologicznej. W ramach projektu chcemy zmierzyć się z realnymi problemami ekologicznymi, które stają się udziałem naszej codzienności. Są to: fatalna jakość powietrza, smog, dzikie wysypiska oraz właściwe postępowanie z odpadami.

Głównym elementem realizacji kampanii jest strona www.zielonareka.pl. Wszystkie akcje edukacyjne opisane zostały na stronie i sukcesywnie będą do każdej akcji dołączane scenariusze lekcji i propozycje działań dla szkół i przedszkoli. Placówki otrzymując gazetkę edukacyjną będą mogli pobrać sobie te dodatkowe materiały właśnie ze strony. Na stronie będą także cyfrowe wersje gazetek w pdf i jpg do wykorzystania w mediach społecznościowych placówek i urzędu gminy.

Już w tym roku niektórzy nauczyciele przesyłali uczniom na tzw. MOBI Dziennik cyfrowe wersje materiałów z konkretnymi zadaniami do wykonania w ramach akcji, do których się zgłosili.

Strona umożliwia zgłoszenie się do poszczególnych akcji, a także zamieszczenie relacji z prowadzonych przez siebie działań, które generują się jako symbol Zielonej Ręki na mapie Polski oraz jako news do późniejszego wydrukowania. Placówki i poszczególni nauczyciele, po zamieszczeniu relacji, mogą także wydrukować sobie poprzez stronę www.zielonareka.pl potwierdzenie/ podziękowanie dotyczące współpracy. Proszę o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Nozdrzec po plakaty edukacyjne. Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Gierula pod numerem telefonu: 13 4398020 wew. 30.