Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

 

 

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Wykaz nieruchomości będących własnością Gminy Nozdrzec przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego z dnia 04.09.2026 r.

Ocena 0/5

Wójt Gminy Nozdrzec na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 399 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości będących własnością Gminy Nozdrzec przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego:

1.      Działka ewid. nr 9035 o pow. 0,38 ha, położona w miejscowości Wesoła, 

dla której Sąd Rejonowy w Brzozowie prowadzi księgę wieczystą KS1B/00060453/2

Przeznaczenie: zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Nozdrzec – tereny rolnicze. Dla działki nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy.

Opis nieruchomości: Działka  ewid. nr 9035 jest niezabudowana. 

Teren działki jest lekko pochyły w kierunku północno-wschodnim, na obszarze pobocza drogi utwardzony, w pozostałej części pokryty trawą, sukcesywnie koszoną. Kształt działki regularny, wieloboczny, zbliżony do wydłużonego trapezu. Dojazd do nieruchomości odbywa się drogą gminną o nawierzchni gruntowej. Północną część działki przecinają sieci elektroenergetyczna średniego napięcia i telekomunikacyjna światłowodowa lokalna. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowią nieruchomości gruntowe niezabudowane i zadrzewione oraz droga gminna. W bliskim i dalszym otoczeniu zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i zagrodowa oraz nieruchomości rolne i leśne.

 Obciążenia w dziale III i IV księgi wieczystej: 

OGRANICZONE PRAWO RZECZOWE- na nieruchomości utworzonej z działki numer 9035 położonej w miejscowości wesoła, gminie Nozdrzec - na rzecz Wind Energia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i jej następców prawnych lub nabywców urządzeń, odpłatna służebność przesyłu, na okres 29 lat i 10 miesięcy tj. Od dnia 30-07-2052 r., która wygasa również wraz z likwidacją przedsiębiorstwa, polegającą na:

1. Prawie do poprowadzenia, wybudowania (w tym wykonania niezbędnych prac ziemnych) i zainstalowania na stałe na nieruchomości obciążonej: podziemnych lub naziemnych przewodów elektroenergetycznych wraz z siecią światłowodową, kanalizacją teletechniczną (zwanych dalej łącznie "przewodami elektroenergetycznymi") wraz z pasem technologicznym w trakcie budowy i instalacji o wymiarach: 10 metrów (po 3,5 metra i 6,5 metra mierząc od osi linii średniego napięcia) i 20 metrów (po 10,0 metra mierząc od osi linii wysokiego napięcia) oraz, w razie budowy linii wysokiego napięcia słupów elektroenergetycznych wraz z pasem technologicznym w trakcie budowy i instalacji o wymiarach 20 na 20 metrów dla każdego słupa (zwanych dalej łącznie "słupami elektroenergetycznymi") oraz pozostałą infrastrukturą, zgodnie z planem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego aktu oraz,

2. Prawie do całodobowego dostępu do nieruchomości obciążonej służb eksploatacyjnych upoważnionych przez wind energia w celu wykonywania czynności związanych z eksploatacją, konserwacją, modernizacją, naprawą, rozbiórką i wymianą przewodów i słupów elektroenergetycznych i pozostałej infrastruktury oraz prawie do poprowadzenia i zainstalowania na stałe dodatkowych przewodów elektroenergetycznych lub dodatkowej infrastruktury energetycznej lub komunikacyjnej oraz,

3. Zaniechaniu przez właściciela dokonywania na nieruchomości obciążonej:

a) jakichkolwiek nasadzeń (z wyjątkiem traw lub upraw, których łączna wysokość nie przekroczy 3,00 m) w szczególności drzew lub krzewów, wznoszenia budynków, budowli lub innych urządzeń trwale związanych z gruntem, jak również podejmowania jakichkolwiek innych działań, które mogłyby utrudnić korzystanie ze służebności przesyłu albo stanowić zagrożenie dla przewodów elektroenergetycznych, słupów elektroenergetycznych lub pozostałej infrastruktury;
b) poruszania się i operowania maszynami oraz pojazdami (w szczególności rolniczymi) o łącznej wysokości powyżej 5,74 m bezpośrednio pod (liczonych do najniższego punktu zwisu przewodu) i w odległości 3 m od przewodów elektroenergetycznych;
c) lokowania hałd i nasypów oraz sadzenia roślinności wysokiej pod przewodami elektroenegetycznymi;
d) zbliżania się do naziemnych przewodów elektroenergetycznych na odległość bliższą niż 3 m;

e) prowadzenia produkcji rolnej i operowania maszynami i pojazdami (w szczególności rolniczymi) oraz zakazu zbliżania się na odległość 4 metrów od krawędzi słupów elektroenergetycznych

Cena nieruchomości – 23 905,00 zł 

Informuje się, że w okresie 6 tygodni licząc od dnia 04.09.2026 r. zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości winny złożyć wniosek do Urzędu o jej nabycie po cenie podanej w wykazie wraz z dokumentami potwierdzającymi jego zasadność.

W przypadku nie złożenia oświadczenia w podanym terminie przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości zostanie ona sprzedana w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, którego termin, miejsce, rodzaj oraz warunki zostaną podane do publicznej wiadomości w odrębnym ogłoszeniu.

Szczegółowe informacje o nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Gminy w Nozdrzcu pod telefonem 13 43 98 020, wew. 30.

Niniejszy wykaz podaje się do publicznej wiadomości od dnia 04.09.2026 r. do dnia 25.09.2026 r. przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Nozdrzcu, ogłoszenie w prasie, na stronie internetowej, Biuletynie Informacji Publicznej oraz w sposób zwyczajowo przyjęty.

 

 

 

powrót do kategorii
Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.