Logo Gminy Nozdrzec

Wykaz nieruchomości będących własnością Gminy Nozdrzec przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego z dnia 04.09.2026 r.

Ocena 0/5

Wójt Gminy Nozdrzec na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 399 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości będących własnością Gminy Nozdrzec przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego:

1.      Działka ewid. nr 9035 o pow. 0,38 ha, położona w miejscowości Wesoła, 

dla której Sąd Rejonowy w Brzozowie prowadzi księgę wieczystą KS1B/00060453/2

Przeznaczenie: zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Nozdrzec – tereny rolnicze. Dla działki nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy.

Opis nieruchomości: Działka  ewid. nr 9035 jest niezabudowana. 

Teren działki jest lekko pochyły w kierunku północno-wschodnim, na obszarze pobocza drogi utwardzony, w pozostałej części pokryty trawą, sukcesywnie koszoną. Kształt działki regularny, wieloboczny, zbliżony do wydłużonego trapezu. Dojazd do nieruchomości odbywa się drogą gminną o nawierzchni gruntowej. Północną część działki przecinają sieci elektroenergetyczna średniego napięcia i telekomunikacyjna światłowodowa lokalna. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowią nieruchomości gruntowe niezabudowane i zadrzewione oraz droga gminna. W bliskim i dalszym otoczeniu zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i zagrodowa oraz nieruchomości rolne i leśne.

 Obciążenia w dziale III i IV księgi wieczystej: 

OGRANICZONE PRAWO RZECZOWE- na nieruchomości utworzonej z działki numer 9035 położonej w miejscowości wesoła, gminie Nozdrzec - na rzecz Wind Energia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i jej następców prawnych lub nabywców urządzeń, odpłatna służebność przesyłu, na okres 29 lat i 10 miesięcy tj. Od dnia 30-07-2052 r., która wygasa również wraz z likwidacją przedsiębiorstwa, polegającą na:

1. Prawie do poprowadzenia, wybudowania (w tym wykonania niezbędnych prac ziemnych) i zainstalowania na stałe na nieruchomości obciążonej: podziemnych lub naziemnych przewodów elektroenergetycznych wraz z siecią światłowodową, kanalizacją teletechniczną (zwanych dalej łącznie "przewodami elektroenergetycznymi") wraz z pasem technologicznym w trakcie budowy i instalacji o wymiarach: 10 metrów (po 3,5 metra i 6,5 metra mierząc od osi linii średniego napięcia) i 20 metrów (po 10,0 metra mierząc od osi linii wysokiego napięcia) oraz, w razie budowy linii wysokiego napięcia słupów elektroenergetycznych wraz z pasem technologicznym w trakcie budowy i instalacji o wymiarach 20 na 20 metrów dla każdego słupa (zwanych dalej łącznie "słupami elektroenergetycznymi") oraz pozostałą infrastrukturą, zgodnie z planem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego aktu oraz,

2. Prawie do całodobowego dostępu do nieruchomości obciążonej służb eksploatacyjnych upoważnionych przez wind energia w celu wykonywania czynności związanych z eksploatacją, konserwacją, modernizacją, naprawą, rozbiórką i wymianą przewodów i słupów elektroenergetycznych i pozostałej infrastruktury oraz prawie do poprowadzenia i zainstalowania na stałe dodatkowych przewodów elektroenergetycznych lub dodatkowej infrastruktury energetycznej lub komunikacyjnej oraz,

3. Zaniechaniu przez właściciela dokonywania na nieruchomości obciążonej:

a) jakichkolwiek nasadzeń (z wyjątkiem traw lub upraw, których łączna wysokość nie przekroczy 3,00 m) w szczególności drzew lub krzewów, wznoszenia budynków, budowli lub innych urządzeń trwale związanych z gruntem, jak również podejmowania jakichkolwiek innych działań, które mogłyby utrudnić korzystanie ze służebności przesyłu albo stanowić zagrożenie dla przewodów elektroenergetycznych, słupów elektroenergetycznych lub pozostałej infrastruktury;
b) poruszania się i operowania maszynami oraz pojazdami (w szczególności rolniczymi) o łącznej wysokości powyżej 5,74 m bezpośrednio pod (liczonych do najniższego punktu zwisu przewodu) i w odległości 3 m od przewodów elektroenergetycznych;
c) lokowania hałd i nasypów oraz sadzenia roślinności wysokiej pod przewodami elektroenegetycznymi;
d) zbliżania się do naziemnych przewodów elektroenergetycznych na odległość bliższą niż 3 m;

e) prowadzenia produkcji rolnej i operowania maszynami i pojazdami (w szczególności rolniczymi) oraz zakazu zbliżania się na odległość 4 metrów od krawędzi słupów elektroenergetycznych

Cena nieruchomości – 23 905,00 zł 

Informuje się, że w okresie 6 tygodni licząc od dnia 04.09.2026 r. zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości winny złożyć wniosek do Urzędu o jej nabycie po cenie podanej w wykazie wraz z dokumentami potwierdzającymi jego zasadność.

W przypadku nie złożenia oświadczenia w podanym terminie przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości zostanie ona sprzedana w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, którego termin, miejsce, rodzaj oraz warunki zostaną podane do publicznej wiadomości w odrębnym ogłoszeniu.

Szczegółowe informacje o nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Gminy w Nozdrzcu pod telefonem 13 43 98 020, wew. 30.

Niniejszy wykaz podaje się do publicznej wiadomości od dnia 04.09.2026 r. do dnia 25.09.2026 r. przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Nozdrzcu, ogłoszenie w prasie, na stronie internetowej, Biuletynie Informacji Publicznej oraz w sposób zwyczajowo przyjęty.

 

 

 

powrót do kategorii
Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności